Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiemy kto przygotuje serialową adaptację Talizmanu Kinga!

Jak donosi The Hollywood Reporter, Steven Spielberg nawiązał współpracę z twórcami „Stranger Things” i przygotuje dla Netflixa serialową adaptację „Talizmanu” Stephena Kinga i Petera Strauba.

Prace nad projektem przeprowadzą wytwórnie Amblin Television i Paramount Television Studios, a premiera odbędzie się za pośrednictwem Netflixa.

Wśród producentów wykonawczych serialu są Steven Spielberg, Stephen King oraz twórcy „Stranger Things”, czyli bracia Duffer. Scenariusz rozpisze Curtis Gwinn (scenarzysta i producent wykonawczy „Stranger Things”), który został również showrunnerem projektu. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze dalszych szczegółów serialu.

Oficjalny opis książkowego pierwowzoru:

Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do świadomości choroby matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety – jeśli pójdzie na drugi koniec kontynentu, gdzie w groźnym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę przeskakując między dwoma światami, przeżywając niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjaciół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godnym Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.