Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiemy kto stanie za kamerą pilota Batwoman

Wczoraj uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że stacja The CW złożyła zamówienie na odcinek pilotowy serialu „Batwoman”. Natomiast dziś poznaliśmy nazwisko twórcy, który zajmie się jego reżyserią. Jest to David Nutter, który pracował dla stacji przy pilotach „Flasha” i „Arrowa”.

W roli tytułowej powróci oczywiście Ruby Rose, która zadebiutowała jako superbohaterka w 3-odcinkowym crossoverze „Flasha”, „Arrowa” oraz „Supergirl” – „Elseworlds”. Dostaliśmy też krótki opis fabuły „Batwoman”:

Kate Kane zawsze mówi w prost, co myśli, głęboko wierzy w sprawiedliwość, jest wyszkoloną wojowniczką i nie kryje się ze swoją orientacją seksualną. Pod pseudonimem Batwoman ma zamiar oczyścić ulice Gotham ze zbrodni. Jednak zanim stanie się symbolem nadziei, Kate będzie musiała pokonać własne demony.

Showrunnerką „Batwoman” została Caroline Dries (“Pamiętniki wampirów”). Nad projektem ma czuwać Greg Berlanti, architekt całego Arrowverse. Jeśli serial dostanie zamówienie na pełny sezon, to najprawdopodobniej zobaczymy go w ramówce stacji w okresie 2019-2020.