Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiemy kto stanie za kamerą serialu o Cassianie Andorze

Poznaliśmy nazwiska kolejnych twórców, którzy zajmą się reżyserią zapowiedzianego serialu „Andor” z uniwersum „Gwiezdnych Wojen.

Reżyserią kilku odcinków „Andora” zajmą się nowi twórcy, są to Susanna White („Zakazane imperium”, „Kroniki Times Square”) i Ben Caron („Sherlock”, „The Crown”). Wcześniej angaż otrzymał Toby Haynes („Czarne lustro”),

Głównym bohaterem serialu będzie grany przez Diego Lunę Cassian Andor, którego poznaliśmy w „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Serial będzie spin-offem kinowego widowiska, a jego akcja będzie rozgrywać się 5 lat przed wydarzeniami ukazanymi w filmie. Obok Diego Luny na ekranie pojawią się też Stellan Skarsgård, Genevieve O’Reilly, Kyle Soller oraz Denise Gough.

Showrunnerem i producentem wykonawczym projektu został Tony Gilroy, który pracował m.in. nad „Łotrem 1”. Prace nad „Andorem” rozpoczęły się w grudniu 2020 roku, a pierwszy sezon ma składać się z 12 odcinków. Serial nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, jednak pojawi się w ofercie platformy Disney+ w 2022 roku.