Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wiemy kto zagra Jacka Reachera w serialu Amazon Prime

Zakończyły się castingi do serialu na podstawie książek Lee Childa. Włodarze Amazona zdecydowali, że główną rolę powierzą Alanowi Ritchsonowi („Titans”, „Blood Drive”).

Za podstawię pierwszego sezonu posłuży powieść „Poziom śmierci”, czyli pierwszy tom bestsellerowego cyklu Lee Childa. Showrunnerem został Nick Santora („Skazany na śmierć”, „Skorpion”), który również zajmie się scenariuszem produkcji oraz zajmie stanowisko producenta wykonawczego.

Książki o Jacku Reacherze są najbardziej popularną sagą Lee Childa. Zostały przetłumaczone na 49 języków i ukazały się w 101 krajach. Pisarz będzie miał swój udział w serialu. Razem z Santorem i Christopherem McQuarrie’m będzie producentem wykonawczym niezatytułowanego jeszcze serialu. Nie znamy również choćby przybliżonej daty premiery show na Amazon Prime Video.

Dotychczas przygody Jacka Reachera zostały dwukrotnie przeniesione na ekran. W kinowych produkcjach „Jack Reacher: Jednym strzałem” (2012) i Jack Reacher: Nigdy nie wracaj” (2016) głównego bohatera sportretował Tom Cruise.