Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wirus powróci z czwartym i ostatnim sezonem

FX ogłosiło właśnie, że seria “Wirus” wkrótce będzie mogła pochwalić się czwartym sezonem – który jednocześnie będzie jej ostatnim.

Wiadomość ta niekoniecznie jest zła, nawet dla fanów, ponieważ showrunner Carlton Cuse stwierdził, że decyzja pozwoli mu i całej ekipie poprowadzić produkcję we właściwy sposób:

– To prawdziwa przyjemność, pracować w FX, gdzie kreatywność zawsze ma być na pierwszym planie. – powiedział.

„Wirus” jest teraz w połowie trzeciego sezonu, który składa się wyjątkowo z 10 odcinków. Seria bazuje na trylogii autorstwa Chucka Hogana i Guillermo del Toro, a fabuła obecnego sezonu zbliżona jest do końcówki drugiej książki. Wychodzi na to, że kolejny sezon opowie wydarzenia zawarte w trzecim tomie. Premiera kolejnego sezonu ma odbyć się latem 2017, jednak dokładna data i ilość odcinków nie zostały sprecyzowane.

Jeśli chodzi o zakończenie serialu na czwartym sezonie, Cuse wyjaśnił to w ten sposób:

Nasz pierwotny plan zakładał, że seria potrwa 3 lata, jednak nasza historia nieco się rozszerzyła. Po napisaniu trzeciego sezonu, wraz z Chuckiem i Guillermo stwierdziliśmy, że najlepszą wersję serialu otrzymamy po dodaniu do niej kolejnego sezonu. Jesteśmy bardzo wdzięczni FX za wspieranie naszej wizji i pozwolenie na zakończenie show w czasie, który sami wybraliśmy.

Finałowy epizod 3. sezonu “Wirusa” zadebiutuje 30 października.