Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Władca Pierścieni | Muzyka Howarda Shore’a?

Serwis Deadline ogłosił, że Howard Shore może przygotować muzykę do serialowego „Władcy Pierścieni”. Właśnie negocjuje warunki z Amazon Prime.

Kompozytor wcześniej był zaangażowany w tworzenie muzyki do trylogii filmowej opracowanej przez Petera Jacksona.

Nadchodząca seria od Amazon Studios przenosi po raz pierwszy na ekrany legendarne opowieści Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywa się tysiące lat przed „Hobbitem” i „Władcą Pierścieni” J.R.R. Tolkiena i przeniesie widzów do czasów, podczas których jedne mocarstwa się rodziły, a drugie popadały w ruinę, bohaterowie zostali poddani próbie, nadzieja zawisła na nitce, zaś największy łotr z prozy Tolkiena rzucił na świat widmo ciemności. Historia rozpocznie się w chwili względnego pokoju i będzie podążać za szeregiem dobrze znanych postaci i zupełnie nowych sylwetek, stających naprzeciw powracającemu do Śródziemia złu. Od najciemniejszych szczelin Gór Mglistych, poprzez majestatyczne knieje stolicy elfów Londonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki Ardy – te miejsca i bohaterowie stworzą dziedzictwo, które żyć będzie długo po nich.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Robert Aramayo, Morfydd Clark, Markella Kavenagh, Ema Horvath, Joseph Mawle, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Owain Arthur, Tom Budge, Daniel Weyman, Dylan Smith, Charlie Vickers i Megan Richards.

Pierwsze odcinki mają mieć premierę 2 września 2022 roku.