Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Władca pierścieni od Amazonu – nowe wieści o serialu!

Specjalista od twórczości J.R.R. Tolkiena, Tom Shippey, który wchodzi w skład ekipy pracującej nad serialem „Władca pierścieni”, zdradził kilka nowych szczegółów o nadchodzącej produkcji. Amazon jest zobowiązany do trzymania się literackiego pierwowzoru, a pierwszy sezon ma składać się z 20 odcinków!

Wcześniej Amazon ogłosił, że akcja serialu będzie rozgrywać się w drugiej epoce Śródziemia, trwającej 3441 lat i zakończonej pierwszym upadkiem Saurona.

Tom Shippey był obecny podczas prac nad scenariuszem i będzie czuwać również nad zdjęciami do serialu. Zdradził, że wiele zależy od Tolkien Estate, fundacji zajmującej się ochroną praw autorskich J.R.R. Tolkiena. Druga Era ma być bezpieczna – organizacja nalega, aby trzon opowieści nie ulegał zmianom:

Eriador zostaje zaatakowany przez Saurona. Ten zostaje zmuszony do odwrotu przez brygadę Numenorejczyków i wraca do Númenoru, gdzie przekupuje ich i namawia do złamania zakazu Valarów. Cały bieg historii musi pozostać niezmienny.

– podkreśla Shippey.

Możemy więc założyć, że to właśnie zaginiona wyspa Númenor będzie główną osią fabularną scenariusza. Twórcy serialu nie mogą zmieniać historii autorstwa Tolkiena, jednak otrzymali możliwość wypełnienia jej nowymi bohaterami oraz uzupełnienia niewyjaśnionych wątków czy niedokończonych opowieści, pod warunkiem, że ich rozwiązania nie będą sprzeczne z oryginałem.

Mimo, że Amazon musi być bardzo ostrożny w tworzeniu serialu, to do jego dyspozycji pozostaje duży obszar interpretacji, zapewniający swobodę twórczą.

– dodał Shippey.

Oficjalna data premiery „Władcy pierścieni” od Amazonu nie została określona, jednak wiemy, że produkcja oficjalnie ma ruszyć w 2020 roku.

Źródło: Indiewire