Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Władca Pierścieni | Pożegnanie z Nową Zelandią

Jak donosi serwis Variety, Amazon zdecydował się przenieść produkcję 2. sezonu serialu „Lord of the Rings” z Nowej Zelandii na Wyspy Brytyjskie.

Niedawno ogłoszono datę premiery wyczekiwanego serialu „Lord of the Rings” od Amazon Prime Video. Pojawi się on w ofercie platformy 2 września 2022 roku. I choć serial zobaczymy dopiero za rok, to już teraz dowiedzieliśmy się o przyszłości show.
Drugi sezon nie powstanie w Nowej Zelandii. Amazon zdecydował się przenieść plan zdjęciowy do Wielkiej Brytanii. Obecnie trwa postprodukcja tego wysokobudżetowego projektu i do połowy 2022 roku prace nad 1. sezonem będą kontynuowane w Nowej Zelandii.

Jest to koniec pewnej epoki: Nowa Zelandia stała się Śródziemiem w kinowych trylogiach „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”, a także w 1. sezonie zapowiedzianego serialu. Ten odległy kraj dla wielu fanów J.R.R. Tolkiena i Petera Jacksona stał się synonimem krajobrazów wyjętych rodem ze Śródziemia.

Vernon Sanders, przedstawiciel Amazon Studios, podziękował Nowej Zelandii i jej mieszkańcom za gościnność i udzielone wsparcie podczas prac nad serialem. Decyzja Amazon Studios o przeniesieniu produkcji show do Europy ma „umocnić stanowisko studia na rynku seriali”. Tym samym nadchodzący projekt LOTR dołączy do grona filmów i seriali Amazona, które już powstają w Wielkiej Brytanii.