Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wybór producentów Iron Fist krytykowany

Finn Jones, znany ze swojej roli Lorasa Tyrella w sztandarowej produkcji HBO pt. „Gra o Tron”, ostatnio został przedstawiony jako aktor, który zagra wiodącą postać w nowej serii Netfliksa pt. „Iron Fist”. Nie wszyscy jednak okazują entuzjazm w kwestii ostatniej decyzji producentów – jedną z niezadowolonych osób jest autorka artykułów w New York Times’ie, .

Oto, co napisała na swoim Twitterze:

Iron Fist tweet

Może się wydawać, że Liu sugeruje, że azjatycki aktor lepiej sprawdziłby się w roli Daniela Randa/Iron Fista, bo historia ma orientalną naturę.

Tak prezentuje się opis serialu:

Po powrocie do Nowego Jorku po latach, Daniel Rand walczy przeciwko zbrodni korumpującej miasto za pomocą swojego mistrzowskiego opanowania sztuki kung-fu oraz przy wykorzystaniu niesamowitych mocy Iron Fista.

W komiksie Iron Fist – Daniel Rand wybrał się do tajemniczego miasta K’un-L’un z całą rodziną, gdy miał 9 lat. Po serii tragicznych wydarzeń, Daniel został adoptowany przez zarządcę miasta i posiadł zaawansowaną wiedzę o sztukach walki, a także moce Iron Fista. Po latach, gdy powrócił do Nowego Jorku, dzięki swoim mocom walczył ze złem. Co ciekawe, autor komiksu zaznaczył, że obaj bohaterowie byli biali.

Produkcja trzynastoodcinkowej serii rozpocznie się 18 kwietnia.