Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Wybrano reżyserów serialu Ms. Marvel

Poznaliśmy nazwiska twórców, którzy staną za kamerą serialu „Ms. Marvel”.

Disney oficjalnie ogłosił nazwiska kilku reżyserów, którzy zajmą się przeniesieniem na mały ekran przygód Kamali Khan. Jak poinformował serwis The Hollywood Reporter za reżyserię odcinków „Ms. Marvel” odpowiadać będą: Adil El Arbi i Bilall Fallah („Bad Boys for Life”), Meera Menon („The Walking Dead”, „Outlander”) oraz dwukrotna laureatka Oscarów za dokumenty krótkometrażowe Sharmeen Obaid-Chinoy.

Kamala Khan zadebiutowała w komiksach Marvela w 2013 roku. Jest nastolatką pakistańskiego pochodzenia mieszkającą w New Jersey. Kamala przejęła tożsamość Ms. Marvel od Carol Danvers, która z kolei stała się nową Captain Marvel. Ponad to dziewczyna jest ogromną fanką superbohaterów, z Drużyną Avengers na czele. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy sama staje się jedną z nich i musi dźwigać ciężar odpowiedzialności za swoje zdolności. Kamala potrafi m.in. zmieniać całe części ciała w dowolny kształt, manipulować swoim wyglądem oraz w uleczyć się z ran, gdy pozostaje w swojej normalnej formie.

Serial powstaje z przeznaczeniem na platformę Disney+, ale postać superbohaterki Ms. Marvel ma w przyszłości pojawić się także w kinowych widowiskach MCU (prawdopodobnie w „Kapitan Marvel 2”).