Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Y: The Last Man nowy Yorick wybrany

Serial „Y” na podstawie popularnego komiksu Briana K. Vaughana zyskał nowego głównego bohatera. Barry’ego Keoghana w roli Yoricka zastąpił Ben Schnetzer („Warcraft: Początek”, „Dumni i wściekli”).

Serial „Y” powstaje na zlecenie stacji FX. Prace na planie mają ruszyć w kwietniu tego roku. Showrunnerką projektu jest Eliza Clark („Królestwo zwierząt”), a w obsadzie są m.in.: Diane Lane, Amber Tamblyn i Imogen Poots.

Twórcami komiksowego pierwowzoru są Brian K. Vaughan i Pia Guerra. Stworzona przez nich historia opowiada o młodym człowieku imieniem Yorick Brown, który jest jedynym ocalałym z tajemniczej plagi mężczyzną i jego kapucynce Ampersand.

Wskutek epidemii został zniszczony chromosom Y – wymierają wszystkie istoty płci męskiej, 49% populacji Ameryki zginęło, na świecie zapanował chaos i ukształtował się nowy porządek (w iście postapokaliptycznym stylu). Yorick razem z małpim towarzyszem musi przedostać się Australii, odnaleźć matkę, siostrę i ukochaną. Jednak musi się mieć na baczności, ponieważ wiele organizacji pragnie mu się bliżej przyjrzeć. Całość to skłaniające do refleksji science fiction, które może bardzo przypaść do gustu fanom dystopijnych opowieści.

Ben Schnetzer