Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Z Gotham do Raccoon City

Trwa kompletowanie obsady serialowej adaptacji „Resident Evil”. Najnowszym nabytkiem jest Donal Logue („Gotham”). Kogo sportretuje?


Aktor, który w „Gotham” wcielił się w postać Harvey’a Bullocka i tym razem założy policyjny uniform. W „Resident Evil” zagra bowiem Briana Ironsa, skorumpowanego szefa policji Raccoon City. To nie jedyne nowe nazwisko w obsadzie serialu opartego o kultowy cykl gier. Niedawno angaż otrzymali również Lily Gao („Opowieść podręcznej”) oraz Chad Rook („The Flash”).

Jak prezentuje się dotychczasowa obsada „Resident Evil”? Głównych bohaterów zagrają m.in. Avan Jogia („Tutanchamon”, “Zombieland: Kulki w łeb”) – Leon S. Kennedy, Hannah John-Kamen („Killjoys”, “Ant-Man i Osa”) – Jill Valentine, Kaya Scodelario („Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales”, „Więzień labiryntu”) – Claire Redfield, Neal McDonough („Arrow”, “Yellowstone”) – William Birkin, Robbie Amell („Flash”, “Upload”) – Chris Redfield oraz Tom Hopper („Piraci”, “The Umbrella Academy”) – Albert Wesker.

Scenariusz 8 odcinków „Resident Evil” napisze odpowiadający za „Supernatural” Andrew Dabb. Serial będzie rozgrywać się w dwóch planach czasowych. W pierwszej skupi się na 14-letnich córkach Alberta Weskera – Jade i Billy, które przeprowadzają się do mrocznego i tajemniczego New Raccoon City. W drugiej wydarzenia rozgrywać się będą kilkanaście lat później, gdy ludzkość zostaje zdziesiątkowana wirusem T. Wówczas śledzimy losy dorosłej Jade, która w Nowym Jorku stara się przeżyć i pokonać traumę.