Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Za kulisami nadchodzącej Apokalipsy, czyli obsada Dobrego Omenu opowiada o serii

W sieci pojawiło się kolejne wideo, w którym oprócz nowych fragmentów produkcji, możemy zobaczyć kulisy powstawania serii. O swojej pracy nad “Good Omens” wypowiadają się twórcy i obsada.

Amazon udostępnił nowy materiał zza kulis serialu “Dobry Omen”, który powstał na podstawie prozy Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. Pierwszy sezon będzie liczyć 6 odcinków i zadebiutuje na Amazon Prime Video za nieco ponad miesiąc, bo 31 maja!

Gwiazdami serialu są David Tennant, który wciela się w postać demona Crowleya oraz Michael Sheen, który gra anioła Aziraphale’a. Obok nich w obsadzie pojawią się też Benedict Cumberbatch („Doctor Strange”, „Sherlock”), który zagra Szatana i Frances McDormand („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Kochankowie z Księżyca”), która użyczy swojego głosu postaci samego Boga.

Wśród obsady pojawiają się również: Adria Arjona (Anathema Device), Jack Whitehall (Newt Pulsifer), Michael McKean (Shadwell), Miranda Richardson (Madame Tracy), John Hamm (Gabriel), Derek Jacobi (Metatron), Sam Taylor Buck (Adam Young), a także Mark Gatiss, Ned Dennehy, Ariyon Bakare, Nick Offerman i Miranda Richardson.

Reżyserią zajął się Douglas Mackinnon, a showrunnerem serialu został sam Neil Gaiman. Za zdjęcia odpowiada Gavin Finney, a za muzykę – David Arnold.

Premiera “Good Omens” została zaplanowana na 31 maja 2019 roku.