Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Zachary Quinto w serialu Biopunk

Aktor znany m.in. z nowej filmowej serii „Star Trek” czy seriali „Herosi” i „American Horror Story”, zajmie się kolejnym serialowy projektem. Quinto zdecydował się zagrć i wyprodukować „Biopunk” na podstawie powieści Marcusa Wohlsena.

Serial powstaje w oparciu o powieść zatytułowaną „Biopunk: DIY Scientists Hack the Software of Life” Marcusa Wohlsena, redaktora magazynu „Wired”. Za projekt serialu „Biopunk” odpowiada Chase Palmer, który na swoim koncie ma również prace nad scenariuszem nowej wersji ekranizacji „It” Stephena Kinga.

„Biopunk” przedstawi nam historię grupy bio-hakerów, których przywódcę zagra właśnie Zachary Quinto. Ich celem jest demokratyzacja ludzkiego DNA, wzorowana na demokratyzacji informacji w Internecie. Pragną stworzyć nowe organizmy, które rozwiążą światowe problemy związane ze zdrowiem, energią, żywnością i ochroną środowiska.

Serial powstaje na zamówienie Legendary Television, a przygotuje go studio The Gotham Group. Jak na razie brak informacji o premierze produkcji.