Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Zamówiono prequel The 100

Uniwersum “The 100” się rozrasta. Choć serial zakończy się po 7. sezonie, to do świata postapokalitycznego show powrócimy w nowej serii. Stacja The CW zamówiła już odcinek pilotowy serialu zaplanowanego jako spin-off “The 100”.

Akcja oryginału rozgrywa się blisko 100 lat po nuklearnej wojnie, która spustoszyła planetę i całą ludzką cywilizację. Wszystkie dotychczasowe sezony serialu są dostępne na Netflix:

Nuklearna apokalipsa zniszczyła Ziemię. Sto lat później 100 mieszkańców stacji kosmicznej ma ustalić, czy planeta jest zdatna do życia.

Nowy serial został pomyślany jako spin-off i prequel “The 100”. Jego akcja zostanie osadzona 97 lat przed wydarzeniami, które poznaliśmy w oryginale. Zobaczymy więc zmagania ludzkości podczas trwającej wojny nuklearnej. Głównymi bohaterami będzie grupa ocalałych, którzy starają się przeżyć w postapokaliptycznej rzeczywistości i zbudować nowy świat na zgliszczach starego. Pilot serialu będzie jednym z ostatnich odcinków finałowego sezonu “The 100”. Twórcą serii został odpowiedzialny za “Setkę” Jason Rothenberg.

Premiera 7. sezonu “The 100” w 2020 roku.