Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Zapowiedzi serialu BBC Dirk Gently’s Holistic Detective Agency

Powieść detektywistyczna Douglasa Adamsa, „Dirk Gently’s Holistic Detective Agency” miała już swoją adaptację w postaci serialu telewizyjnego na BBC Four. Jednak teraz BBC America tworzy adaptację na nowo, z udziałem Maxa Landisa.

W postać byłego rockmana o imieniu Todd, który został wciągnięty w tajemniczą sprawę rozwiązywaną przez detektywa podróżującego w czasie wciela się Elijah Wood. Detektywem został Samuel Barnett.

Todd nie chce mieć nic wspólnego z Dirk Gentlym, ale wkrótce okazuje się, że staje się on częścią wszystkiego, co się po kolei dzieje – czy tego chce, czy nie. Rockman był świadkiem zabójstwa milionera, dlatego ekscentryczny detektyw głęboko wierzy, że muszą działać razem w obliczy tych niesamowitych wydarzeń i wspólnie rozwiązać tajemnicę – czy Todd ma na to ochotę, czy też nie.

Zwiastun pojawił się już w sierpniu, podczas Comic-Con w San Diego. Teraz możemy zobaczyć kolejne materiały, które są dowodem na to, że to niezła mieszanka w stylu „Sherlocka”, „Doctora Who” i „Bored to Death”. Wood i Barnett wnoszą tutaj świetną energię. Premiera już 22 października.