Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Źle się dzieje w TARDIS – Doktor Who starci showrunnera i główną aktorkę?

Brytyjskie media obiegła plotka, że po emisji 11. sezonu pożegnamy się z Jodie Whittaker (Doktor) i Chrisem Chibnallem (showrunner). Podobno ten ostatni nie może dojść do porozumienia z BBC odnośnie 10-odcinkowej formuły serialu.

Jak na razie trwa emisja odcinków 11. serii, ale jak donosi serwis Comic Book, już w 2019 roku obsadę może opuścić obecna odtwórczyni tytułowej roli, Jodie Whittaker. Według źródła serwisu, z pokładu zniknie również główny twórca serialu, Chris Chibnall.

Natomiast w magazynie Starburst (wydawanym od 40 lat brytyjskim miesięczniku poświęconym science fiction) czytamy, że stacja BBC – zapytana przez redakcję – potwierdziła emisję 12. serii jesienią przyszłego roku.

Dalej jednak, magazyn utrzymuje, że Chris Chibnall jest niezadowolony ze współpracy z BBC. Solą w jego oku jest fakt, że na każdy rok ma przypadać 10. odcinków kolejnego sezonu, a Chibnall wolałby mieć do dyspozycji większą liczbę epizodów. Ta sytuacja może spowodować rezygnację Jodie Whittaker z roli, która podobno uzależnia swoją obecność w „Doctor Who” Chibnallem za jego sterami.

Na chwilę obecną ani BBC, ani Chris Chibnall nie skomentowali tych doniesień, a data premiery 12. sezonu „Doctor Who” zaplanowana jest na jesień 2019 roku.