Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Zmiany na pokładzie Doctor Who

Stacja BBC ogłosiła, że z serialem „Doctor Who” żegnają się Jodie Whittaker (Doktor) oraz obecny showrunner Chris Chibnall. Przygotują jednak cały 13. sezon i zaprezentują nam nowego Doktora.


Potwierdziły się przypuszczenia fanów. Z serialem „Doctor Who” żegnają się Chibnall i Whittaker. Oboje są na pokładzie Tardis od 2017 roku i wprowadzili do kilkudziesięcioletniej historii serialu pierwszą kobietę w roli tytułowego Władcy Czasu. Wraz z nimi w obsadzie produkcji pojawili się między innymi Mandip Gill, Bradley Walsh, Tosin Cole, Sacha Dhawan czy Jo Martin.

Chibnall z ekipą przygotują jednak cały nadchodzący 13. sezon oraz trzy pełnometrażowe odcinki specjalne. W ostatnim z nich zobaczymy koniec trzynastej Doktor (Whittaker) i prawdopodobnie jej następcę/następczynię w roli Władcy Czasu.

Stacja na razie nie ujawnia, kogo chciałaby zobaczyć na miejscu Whittaker. W pewnym momencie do roli Doktora był typowany Olly Alexander („Wkraczając w pustkę”), jednak aktor oficjalnie zaprzeczył tym doniesieniom. A kogo Wy widzielibyście jako Czternastego Doktora?