Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Znamy budżet 1. sezonu Władcy Pierścieni

Przygotowywany przez Amazon Prime Video serial “The Lord of the Rings” będzie jednym z najdroższych w historii. Poznaliśmy budżet jaki platforma przeznaczyła na realizację prequelu „Władcy Pierścieni”.

Jak donosi portal The Hollywood Reporter, powołując się na informacje od nowozelandzkiego rządu, Amazon zamierza wydać 465 milionów dolarów na realizację pierwszego sezonu serialu „Władca Pierścieni”. Jest to oszałamiająca kwota, która zapewni produkcji tytuł najdroższego serialu w historii.

Z dokumentacji rządowej wynika również, że Amazon planuje nakręcić w Nowej Zelandii kolejne pięć sezonów oraz jeszcze niezapowiedziany oficjalnie spin-off „The Lord of the Rings”. Przyszłość uniwersum „Władcy Pierścieni” na małym ekranie rysuje się bardzo interesująco!

Oficjalny opis nadchodzącego serialu „The Lord of the Rings” od Amazon:

Po raz pierwszy na ekranie zobaczymy legendarne opowieści Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywa się tysiące lat przed „Hobbitem” i „Władcą Pierścieni” J.R.R. Tolkiena i przeniesie widzów do czasów, podczas których jedne mocarstwa się rodziły, a drugie popadały w ruinę, bohaterowie zostali poddani próbie, nadzieja zawisła na nitce, zaś największy łotr z prozy Tolkiena rzucił na świat widmo ciemności. Historia rozpocznie się w chwili względnego pokoju i będzie podążać za szeregiem dobrze znanych postaci i zupełnie nowych sylwetek, stających naprzeciw powracającemu do Śródziemia złu. Od najciemniejszych szczelin Gór Mglistych, poprzez majestatyczne knieje stolicy elfów Londonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki Ardy – te miejsca i bohaterowie stworzą dziedzictwo, które żyć będzie długo po nich.