Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Znamy datę premiery Wheel of Time

Amazon Prime TV na oficjalnym plakacie wyczekiwanego serialu „Wheel of Time” ogłosił datę premiery. Odliczamy do jesieni!

Amazon zaprezentował oficjalny plakat „Wheel of Time” serialu będącego ekranizacją książki „Koło czasu” Roberta Jordana. W obsadzie serialu pojawią się Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”), Josha Stradowski, Marcus Rutherford, Barney Harris, Madeleine Madden, Zoë Robins, Álvaro Morte, Daniel Henney oraz Michael McElhatton.

Showrunnerem serialu został Rafe Judkins, odpowiedzialny m.in. za „Agentów T.A.R.C.Z.Y”. i „Hemlock Grove”. Pierwszy sezon ma składać się tylko z 6 odcinków, ale Amazon Prime Video już teraz zapowiedział, że powstanie kolejny sezon.

Akcja „Koła Czasu” rozgrywa się w rozległym, różnorodnym świecie, w którym magia istnieje, choć mogą posługiwać się nią obecnie tylko kobiety. Historia podąża za Moiraine (Pike) – członkinią wpływowej kobiecej organizacji Aes Sedai – wyruszającą w niebezpieczną podróż po świecie. Wraz z nią idzie pięcioro towarzyszy, bowiem Moiraine wierzy, że jedno z nich jest zapowiedzianym w przepowiedniach wybrańcem, który albo ocali ludzkość, albo zniszczy świat.

Premiera „Wheel of Time” została zaplanowana na listopad 2021 roku. Wkrótce mamy otrzymać też pierwszy zwiastun serialu.