Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Znamy obsadę House of the Dragon!

Startuje produkcja prequelu „Gry o tron”. Poznaliśmy aktorów, których zobaczymy w głównych rolach, są to: Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Matt Smith w roli Daemona Targaryena oraz Emma D’Arcy jako Rhaenyra Targaryen.

HBO potwierdziło informację, że już wkrótce rozpoczną sie prace na planie „House of the Dragon”. Jego akcja ma rozgrywać się 300 lat przed wydarzeniami ukazanymi w „Grze o tron” i ukaże kulisy upadku królewskiej dynastii Targaryenów

W rolach głównych w serialu zobaczymy Olivię Cooke („Player One”, „Bates Motel”), Matt Smith („Doctor Who”, „The Crown”) oraz Emma D’Arcy („Niepokorna miss”, „Wanderlust”). Wcześniej ogłoszono, że króla Viserysa I Targaryena sportretuje Paddy Considine („Peaky Blinders”, „The World’s End”.

HBO podało również, że reżyserami 1. sezonu „House of the Dragon” będą Geeta Patel („Wiedźmin”), Greg Yaitanes („House”) oraz Clare Kilner („East Enders”). Są oni debiutantami w świecie Westeros i dołączają do znawcy uniwersum Miguela Sapochnika (znanego m.in. z odcinka „Bitwa bękartów”). Jest on zarazem reżyserem odcinka pilotażowego i showrunnerem serialu wspólnie z Ryanem Condelem.

Pierwszy sezon „House of the Dragon” ma składać się z 10 odcinków, których produkcja ma ruszyć w Anglii w 2021 roku. Na razie nie poznaliśmy konkretnej daty premiery serialu, ale HBO celuje w 2022 rok.