Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Znamy obsadę serialu Legion

Do obsady telewizyjnego spin-off X-Menów dołączyli Aubrey Plaza, Jean Smart i Dan Stevens. „Legion” został zamówiony przez kablową stację FX.

Współpraca Simon Kinberga z Noahem Hawleyem i stacją FX przy kręceniu „Legionu” rozbije schemat komiksowych opowieści o superbohaterach, stanie się wręcz „Breaking Bad opowieści o herosach”, jak podkreślił we wcześniejszych wywiadach Simon Kinberg. Serial ma składać się docelowo z około 10-13 epizodów.

Scenariusz napisał Noah Hawley, który wspólnie z Lauren Shuler Donner, Bryanem Singerem, Simonem Kinbergiem, Jephem Loebem oraz Johnem Cameronem pełni także funkcję producenta projektu.

Serial opowie historię Davida Hallera, syna Charlesa Xaviera, założyciela grupy X-Men. David od dziecka zmagał się z chorobą psychiczną, a konkretnie ze schizofrenią. Postępująca choroba i rozszczepienie osobowości z czasem pozwoliły mu zyskać takie moce, jak telepatia, telekineza, teleportacja, zmiana kształtu, a nawet podróże w czasie.

David niemal całe życie spędził w szpitalu psychiatrycznym, ale tajemnicza wizyta jednego z pacjentów ośrodka wywraca jego świat do góry nogami. Okazuje się bowiem, że być może głosy oraz wizje, których doświadcza mogą być jak najbardziej realne…

W rolach głównych pojawią się: Dan Stevens jako David, Aubrey Plaza jako Lenny, przyjaciółka Davida, Jean Smart w roli Melanie, terapeutki Davida oraz Rachel Keller jako Syd.