Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Znamy scenarzystów serialu Władca Pierścieni

Wiemy kto napisze dla Amazonu fabułę serialu „Władca Pierścieni”. Scenariusz serialu przygotują twórcy „Star Trek Beyond”, JD Payne i Patrick McKay.

Bogaty świat stworzony przez Tolkiena zasługuje na należyty majestat. Należy opowiedzieć o nim mądrze, z pasją i wziąć pod uwagę jego skomplikowaną budowę, wszystkie niuanse. Cieszymy się, że Amazon dał nam tą szansę. Czujemy się jak Frodo wyruszający z Shire! To ogromna odpowiedzialność, ale też największa przygoda naszego życia! – zapowiedzieli twórcy.

„The Lord of the Rings” od Amazona ma liczyć 5. sezonów, a prace nad nim muszą rozpocząć się w przeciągu 2 lat od pozyskania praw, bo w przeciwnym wypadku Amazon je straci. Serial zapowiada się na ogromne przedsięwzięcie, więc 2-letni okres czasu nie stanowi zbyt dużego zapasu dla twórców.

Niewykluczone, że serial będzie powiązany z trylogią w rezyserii Petera Jacksona. Taka możliwość istnieje, bowiem Amazon podpisał odpowiedni kontrakt z New Line Cinema i Warner Bros. na wykorzystanie elementów kinowej trylogii w swojej produkcji. Jak na razie sam Jackson oficjalnie nie Est zaangażowany w projekt serialu, ale w mediach pojawiały się informacje, że może zająć stanowisko jednego z producentów.