Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Zwiastun piątego sezonu Orphan Black

 

Zbliża się piąty i ostatni sezon “Orphan Black”, a Klub Klonów szykuje się do ostatecznej bitwy. To była dla nich trudna i krwawa droga, a zmierzyć się musiały z agencją DYAD, której naukowcy powołali je do życia. W trailerze piątego sezonu czwórka głównych postaci zdaje się ze sobą współpracować i jednoczyć się – nawet jeśli ostatnio mentalnie oddzieliły się od siebie.

 

Jednominutowy zwiiastun nie zdradza wiele z fabuły, ale rozpoczyna mocnym akcentem: samobójstwem Beth. Trailer możecie obejrzeć poniżej:

Szczegóły piątego sezonu serii są nadal spowite tajemnicą – ma to sens, biorąc pod uwagę, że produkcja bazuje na twistach i cliffhangerach. Poniżej możecie przeczytać szybkie podsumowanie pierwszego odcinka nadchodzącego sezonu:

Klony stronią od kontaktu ze sobą. Część z nich się jednoczy, inna się ukrywa. Obóz koło posiadłości Westmorelanda o nazwie Revival jest samodzielną społecznością nowej generacji klonów. Jedna z klonów, Cosima twierdzi, że odpowiedź mogąca wpłynąć na przetrwanie jej sióstr tkwi właśnie w Revival i nie może sobie pozwolić na opuszczenie obozu, mimo że Sarah próbuje ją “uratować”. Chaos otacza wyspę coraz ciaśniej, a przyszłość wisi na włosku.

Nowy sezon “Orphan Black” zadebiutuje na BBC America 10 czerwca.