Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Zwiastun serialu Emerald City od NBC

 

Jeżeli kiedykolwiek oglądaliście „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” to być może wydawało Wam się, że jest to taka niskobudżetowa wersja „Gry o Tron”. A może „Gra o Tron” inspirowała się „Czarnoksiężnikiem”? Kto wie. Jedno jest pewne – jeżeli lubicie takie klimaty, to zdecydowanie przypadnie Wam do gustu „Emerald City”, będąca nowym wyobrażeniem klasycznego fantasy. Młoda policjantka Dorthy Game trafia do odległej rzeczywistości, w której musi się zmierzyć z czarownicami, wojownikami i portalami powietrznymi oraz z Vincentem D’Onofrio.

Serial w pierwszej wersji zamówiono w 2014 roku, ale jakoś słuch o nim zaginął. Potem okazało się, że wszystkie 10 odcinków pierwszego sezonu wyreżyseruje Tarsem Singh, a teraz w końcu wiemy, że premiera na NBC będzie miała miejsce w 2017 roku. W rolę Dorothy Gale wciela się Adria Arjona, a D’Onofrio Oliver Jakcson Cohen. Dokładna data premiery to 6 stycznia.

W mgnieniu oka 20-letnia Dorothy Kale i piec policyjny K9 trafiają do świata bardzo odległego od naszego – mitycznej krainy konkurujących królestw, śmiercionośnych wojowników, mrocznej magii i krwawej walki o władzę. To nowe wyobrażenie Czarnoksiężnika z Oz – znane postacie pojawiają się w zupełnie nowy, odświeżony i nieoczekiwany sposób. Dorothy poznaje niebezpieczny świat, odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie i zaczyna rozumieć, że nie ma drugiego takiego miejsca jak… Oz.