Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Zwiastun The Luminaries od BBC

Stacja BBC zaprezentowała zwiastun serialu kostiumowego będącego adaptacją powieści Eleanor Catton, u nas wydanej pt. “Wszystko, co lśni”. W „The Luminaries” zobaczymy Evę Green i piękne nowozelandzkie krajobrazy.

W tym miesiącu w Wielkiej Brytanii zadebiutowała serialowa adaptacja „The Luminaries” od stacji BBC, która do tej pory nie zawiodła jeśli chodzi o tworzenie kostiumowych produkcji.

Serial „The Luminaries”, którego scenariusz napisała sama Eleanor Catton, będzie się składać z 6 odcinków i przeniesie widzów do Nowej Zelandii z 1866 roku. Będziemy śledzić historię wielkiej miłości, morderstwa i zdrady w czasie gorączki złota w latach 60-tych XIX wieku.

W obsadzie show zobaczymy m.in. Evę Green (“Penny Dreadful”), a obok niej na ekranie pojawią się też Eve Hewson („Robin Hood: Początek”), Himesh Patel („Yesterday”), Marton Csokas (“Kraina bezprawia”), Ewen Leslie (“Top of the Lake: China Girl”), Erik Thomson (“The Code”), Benedict Hardie (“Hacksaw Ridge”), Callan Mulvey (“Król wyjęty spod prawa”) oraz Yoson An (“Dead Lucky”). Za kamerą stanęła Claire McCarthy (“Ophelia”).