Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Aktualności, Seriale

The Last Airbender od Netfliksa ma być wierną adaptacją

Według twórców nowej wersji „The Last Airbender” poprzednia próba zmierzenia się z aktorską adaptacją tej historii ucierpiała w dużej mierze przez „wybielenie” kilku kluczowych postaci. W realizacji Netfliksa casting ma być wierny oryginałowi.

Z taką informacją podzieliła się Jessie Flower, aktorka głosowa (Toph), która zapowiedziała, że aktualny casting jest poprawny z lokalizacją i dziedzictwem tła zaprezentowanego w pierwowzorze. Podobno fikcyjne narody mają zostać odwzorowane w zgodzie z tym, jak były przedstawiane w materiale źródłowym – a raczej z ich inspiracjami z realnego świata. Dlatego każdy z nich nie tylko będzie nawiązywał do zachowań, wzorców i kultury materialnej faktycznie istniejących grup etnicznych, ale też będzie wierny pod względem fizycznego wyglądu ich członków.

The Last Airbender

Jeżeli ktoś oglądał animowany serial „Awatar: Legenda Aanga” wie, że twórcy w tworzeniu narodów silnie inspirowali się realnie istniejącymi kulturami. W produkcji Plemię Wody opiera się na Inuitach, Królestwo Ziemi na Chińczykach, Naród Ognia na Cesarstwie Japonii, natomiast Nomadzi Powietrza na Tybetańczykach (z naciskiem na tamtejszych mnichów buddyjskich).

The Last Airbender

Showrunnerami „The Last Airbender” są Bryan Konietzko i Michael Dante DiMartino, którzy ogłosili, że postarają się wiernie zaadaptować tę opowieść.

Nowa ekranizacja animacji „Awatar: Legenda Aanga” ma trafić na serwis w 2021 roku.

Oryginalna produkcja doczekała się trzech sezonów i tworzyła spójną, zamkniętą historię. Jej emisja miała miejsce na Nickelodeon w latach 2005-2008. Serial doczekał się ponadto kontynuacji, “Awatara: Legendę Korry”.


Źródło: epicstream.com