Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Adrian Tchaikovsky na PYRKONIE!

Miło nam poinformować, że w dniach 25-27 marca 2011 roku na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS będzie gościć w Polsce jedna z gwiazd młodego pokolenia twórców literatury fantasy – Adrian Tchaikovsky.

Renomę i znakomite opinie, tak w Europie, jak i za oceanem, przyniósł Tchaikowsky’emu niezwykle popularny cykl powieściowy Cienie Pojętnych (do tej pory w Polsce ukazały się cztery tomy: Imperium Czerni i Złota, Klęska ważki, Krew modliszki oraz Hołd dla mroku). Jego akcja rozgrywa się oryginalnym, wykreowanym przez autora świecie ludzi o cechach owadzich.

W Polsce pisarz weźmie udział w konwencie PYRKON w Poznaniu, a także spotka się z czytelnikami w Empiku Renoma we Wrocławiu.

W związku z wizytą autora REBIS przygotował wyjątkową atrakcję – specjalnie na konwent PYRKON opublikował nigdy wcześniej nie wydane drukiem opowiadanie pt. Pancerni. Historia ta poprzedza wydarzenia znane z kart głównego cyklu, dlatego też stanowi znakomity wstęp do dalszej lektury, szczególnie dla tych, który nie mieli dotąd okazji zetknąć się z fantastyczną prozą Tchaikowsky’ego Każdy uczestnik poznańskiego PYRKONU otrzyma egzemplarz Pancernych wraz z materiałami konwentowymi.

Konwent PYRKON odbędzie się w tym roku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, w halach nr 7, 7A, 8, 8A oraz 14 B. Wejście od ul. Śniadeckich

Zapraszamy na spotkania z autorem:

POZNAŃ – PYRKON

Sobota, 26 marca, godz. 14:00

Spotkanie autorskie z Adrianem Tchaikovskim

Miejsce: budynek 14 B, aula, I piętro,

termin: sob 15:00
czas trwania: 0:50 h
miejsce: Aula
opis:

Sobota 26 marca, godz. 16:00

Kreacja NAPRAWDĘ oryginalnego świata w fantastyce – utopia czy kwestia wyobraźni?

Jak napisać tekst, który rozbudzi wyobraźnię? Wniesie nową jakość? Czy w zalewie różnorodnych tytułów to w ogóle jeszcze możliwie? Adrian Tchaikovsky opowie o swoich doświadczeniach i obserwacjach, jakie zrodziło tworzenie naprawdę oryginalnego świata sagi CIENIE POJĘTNYCH

Miejsce: budynek 14 B, aula, I piętro,

WROCŁAW

Poniedziałek 28 marca, godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Adrianem Tchaikovskim

Miejsce: EMPiK Renoma, ul. Świdnicka 40, III pietro