Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Andrzej Pilipiuk gościem Pyrkonu!

Mamy bardzo dobre wieści dla fanów twórczości Andrzeja Pilipiuka, którzy wybierają się na tegoroczny Festiwal Fantastyki Pyrkon. Pisarz będzie gościem Bloku Literackiego konwentu!

Polski pisarz fantasy i publicysta. Laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla w roku 2002 za opowiadanie „Kuzynki”, które w 2003 roku rozwinął w powieść. Z wykształcenia archeolog. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce w głosowaniu na nagrodę Nautilus. Ponadto uhonorowany Pucharem Bachusa i Srebrną Muszlą. W 1998 roku nominowany do Śląkfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki w kategorii „Pisarz roku”. Pilipiuk najbardziej znany jest z opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza – plugawego degenerata, bimbrownika i egzorcysty. Do innych znanych twórczości autora należą m.in. cykl o kuzynkach Kruszewskich oraz Michale Sędziwoju, alchemiku który zgodnie z legendami zapewnić miał sobie nieśmiertelność dzięki odkryciu tajemnicy kamienia filozoficznego. W utworach Pilipiuka często pojawiają się gościnnie postaci z innych jego cykli. Tytułowe bohaterki serii Kuzynki pierwszy raz pojawiły się w jednym z napisanych przez niego tomów Pana Samochodzika.

Pyrkon to festiwal dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki, który od samego początku (w 2000 roku) organizuje w Poznaniu Klub Fantastyki „Druga Era”. Trwa przedsprzedaż biletów na nową edycję festiwalu, którą zaplanowano na 18-20 maja 2018 roku. Dostępne są w niej wyłącznie bilety 3-dniowe. Karnety będą sprzedawane w dwóch progach cenowych:

Do 30 kwietnia – 99 zł
Od 1 maja do momentu rozpoczęcia Pyrkonu oraz w kasach podczas Festiwalu – 119 zł
Szczegółowe informacje znajdziecie pod tym adresem: pyrkon.pl

Wśród gości Bloku Literackiego tegorocznej edycji Pyrkonu oprócz Pilipiuka znaleźli się także Peter V. Brett, Robin Hobb, Patricia Briggs, Peadar Ó Guilín, Alwyn Hamilton, Orson Scott Card, Krzysztof Piskorski i Marcin Przybyłek.

Filmowo-serialowy blok konwentu odwiedzą m.in. Felicia Day, Jon Bailey i Stanisław Mąderek, a na Pyrkonie 2018 pojawi się także zespół Percival! Szczegłółowy program wydarzeń, prelekcji znajdziecie na stronie wydarzenia pod adresem: pyrkon.pl/program-pyrkon