Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Andrzej Sapkowski z nowym wywiadem!

W związku z dołączeniem Andrzeja Sapkowskiego do grupy Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego, uczelni udało się przeprowadzić prawie godzinną rozmowę z autorem, w której opowiada o serialu, własnej twórczości i studiach.

Pisarz odebrał również z rąk rektora Uniwersytetu Łódzkiego ceramiczne jabłko, mające symbolizować ciężką pracę twórczą, wkład w rozwój kultury i poszerzanie horyzontów. W wywiadzie Sapkowski przy okazji opowiedział o swojej wizycie na planie w Budapeszcie, gdzie kręcona była część zdjęć do powstającego właśnie serialu “Wiedźmin”, na podstawie prozy autora.

Wyjątkowa kariera i szczególne osiągnięcia wymagają niebanalnego uhonorowania. Projektując statuetkę Absolwent VIP, uczelnia sięgnęła do doświadczenia i talentu artysty-rękodzielnika, by każde z wręczanych jabłek było unikatowe. Jabłko to zarówno symboliczny owoc ciężkiej pracy włożonej w zdobywanie wiedzy i poszerzanie własnych horyzontów, jak i dojrzały owoc z gałęzi wielkiego drzewa wiedzy, jakim jest Uniwersytet.

Program Absolwent VIP został skierowany do najwybitniejszych wychowanków Uczelni – grona ekspertów, ludzi sukcesu, osobistości ze świata nauki, sztuki, polityki, biznesu. Program oferuje różnorodne formy aktywności oraz wartościowe inicjatywy dla rozwoju polskiej edukacji.