Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Avangarda007!

Dni Fantastyki za nami, czas zatem najwyższy by przekazać Wam słowa twórców kolejnego konwentu: AVANGARDA 007 jest siódmą edycją ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki. Jest jedynym tego typu dużym wydarzeniem cyklicznym w Warszawie.
Edycja 2011 odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2011, na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 159 w budynku 34
. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studentów Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Konwent AVANGARDA 007 ma charakter konferencji z elementami rozrywkowymi. W trakcie jego trwania uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami, spotkać z ulubionymi twórcami oraz wydawcami, zapoznać z najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami techniki.
Ze względu na aktualny numerek edycji, uznaliśmy, że warto poruszyć w ramach konwentu temat szpiegostwa w kontekście kultury masowej, z naciskiem na fantastykę ale nie tylko oraz w kontekście historii. Jak zwykle w przypadku Avangardy nie będzie to temat dominujący i nie należy się tego spodziewać, jednakże będziemy starali się, żeby nie zabrakło go w programie.

Akredytacja:

Pełna 4 dniowa – 40 zł
3 dniowa – 30 zł
2 dniowa 25 zł
1 dniowa:
czwartek – 10 zł
piątek – 15 zł
sobota – 15 zł
niedziela – 10 zł
Dzieci do lat 12 – wstęp bezpłatny!
Składka jednodniowa uprawnia do przebywania na terenie konwentu od momentu jej opłacenia w danym dniu do godziny 24. W celu przedłużenia możliwości pobytu uczestnik powinien opłacić składkę za kolejny dzień/dni, otrzyma wówczas nowy identyfikator i dodatkowe materiały informacyjne.

Zniżki:
– dla organizatorów atrakcji/prelegentów/

organizatorów LARPów:
50% zniżki (niezależnie od ilości programu) + gratyfikacja w walucie konwentowej za każdą godzinę poprowadzonych atrakcji.
Wszelkie zniżki będą omawiane z osobami zainteresowanymi przy zgłaszaniu ich propozycji.
UWAGA! ZNIŻKI SĄ JEDNORAZOWE. NIE MOŻNA ICH TEŻ ŁĄCZYĆ!
– Agenci Specjalni, czyli Gżdacze, a więc osoby pomagające w obsłudze konwentu – oprócz przysługujących im Agencyjnych koszulek będą mogli uzyskać częściowy lub całkowity zwrot wniesionej składki akredytacyjnej. Przewidujemy 50% zwrotu za min. 6 godzin odbytych dyżurów i 75% zwrotu za min. 9 godzin odbytych dyżurów. 100% zwrotu odebrać będą mogli zasłużeni AS, którzy będą nam pomagać łącznie przez co najmniej 12 godzin a ponadto zadeklarują pomoc przy rozstawianiu przed konwentem lub pomoc przy porządkach po konwencie. Informacje o rekrutacji na Agentów znaleźć można w dziale Zostań Gżdaczem.

GOŚCIE:

Marek Baraniecki
Ernest Bryll
Anna Brzezińska
Jakub Ćwiek
Dariusz Domagalski
Agnieszka Hałas
Barbara Karlik
Jacek Komuda
Paweł Matuszek
Romuald Pawlak
Krzysztof Piskorski
Marcin Przybyłek
Robert M. Wegner
Marcin Wolski
prof. Leszek Ziąbka
Andrzej Zimniak

BLOKI PROGRAMOWE:

Literacki
Przedstawiciele polskiej literatury fantastycznej, wydawcy i graficy, będą mogli poopowiadać o swojej pracy, ciekawostkach i najbliższych planach. Dodatkowo warsztaty literackie i prelekcje przygotowuje forum literackie Mirriel.
Szpiedzy
Będziemy się starać aby tematyki tej nie zabrakło na konwencie, tak w ujęciu fantastycznym, popkulturowym, jak i historycznym
TrekSfera
Miejsce gdzie fani hard SF, serialu Star Trek i nowinek naukowych będą mogli zaspokoić swój intelektualny apetyt. Blok przygotowywany we współpracy ze Stowarzyszeniem Trek Sfera
Quentin 2011
Quentin jest dorocznym konkursem na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej. W tym roku, po raz drugi na Avangardzie, gościć będzie gala wręczenia nagród laureatom bieżącej edycji, członkowie Kapituły nagrody, oraz laureaci przygotowują również atrakcje dla uczestników.
Blok ogólnofantastyczny
Prelekcje na wybrane tematy związane z szeroko pojęta fantastyką.Blok naukowy
Z udziałem Studenckich Kół Naukowych SGGW i PW. Prezentacja projektów badawczych i nowinek naukowych w formie przystępnej dla każdego.
Blok konkursowy
Konkursy wiedzowe i nie tylko. Nagrody jak zwykle do odbioru w zamian z Złe Szelągi w sklepiku z nagrodami.
Blok LARP
Jak zwykle na Avangardzie, uczestnicy będą mogli wziąć udział w kilku interesujących rozgrywkach Live Action Role Playing, w tym w otwierającym konwent wielkim LARP-ie szpiegowskim “Pozdrowienia z Avangardy” przygotowywanym przez grupę Ava LARP.
Blok Jeepform
Jeepform to coś pomiędzy sesją RPG a teatrem. Prowadzący grę stoi na scenie, gdzie fabułę na bieżąco tworzą uczestnicy. To nowy i rewolucyjny rodzaj gry stworzony przez skandynawskich mistrzów. Tobias Wrigstad i jego kolega, Frederik Ostergaard, wpadli na niebanalny pomysł. Zrobili grę, w której zasady służą nie poszczególnym postaciom lub rywalizującym graczom, ale opowiedzeniu jak najciekawszej historii. A żeby przedstawić intrygującą opowieść, trzeba być elastycznym. Stąd zabawa formą i łamanie reguł. Zapraszamy do zapoznawania się z Jeepform wraz z członkami wrocławskiego Stowarzyszenia Wielosfer!
Blok RPG
Zdecydowanie najbogatszy merytorycznie blok programowy tegorocznej Avangardy. Prelekcje, warsztaty i sesje RPG w ramach Wielkiej Loterii RPG. Blok powstaje między innymi dzięki wsparciu wydawców: Portal, Kuźnia Gier, Gramel, Cyfrografia, Galmadrin oraz członkom organizacji takich jak: Lans Macabre, Stowarzyszenie Wielosfer, Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai, Stowarzyszenie Mistrzów Gry TEMPUS, Koło Ludologiczne UW LUDUS, serwis Pod Grzechoczącymi Kośćmi, serwis World of Darkness Asylum, Dziedzictwo Imperium.
Gamesroom planszówkowy
Niesamowita atrakcja dla wszystkich fanów planszowych rozgrywek. Będzie można wypróbować ponad 300 najlepszych w polsce i na świecie gier planszowych, wziąć udział w turniejach i konkursach. Dodatkowo swoje strefy gier i atrakcje przygotowują: Rebel.pl, Luzodajnia oraz Q-Workshop i Centrum Gier BARD. W tym roku nasz Games Room będzie wypełniony atrakcjami po brzegi!
Grupa Nizar
Podobnie jak w roku ubiegłym nasz konwent odwiedzi grupa Nizar zapewniając udział nie tylko w niesamowitych pokazach akrobatyki i sztuk walki ale również ciekawych warsztatach.

Więcej informacji na: ava.waw.pl