Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Bilety na musical o Wiedźminie już w sprzedaży!

Ruszyła sprzedaż biletów na wiedźmiński spektakl w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Premiera już we wrześniu!

Prapremiera musicalu „Wiedźmin” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, będącego adaptacją twórczości Andrzeja Sapkowskiego, odbędzie się już 15 września 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Scenografią zajął się Damian Styrna, teksty piosenek stworzy Rafał Dziwisz, muzykę skomponuje Piotr Dziubek, a choreografią zajmie się Jarek Stańka. Wojciech Kościelniak ma już spore doświadczenie w reżyserii musicali, na swoim koncie ma już m.in. “Bal w operze”, “Lalkę” czy “Chłopów”. Choć główna siła spektaklu ma bazować na aktorach, to wzbogacony zostanie on nowoczesnymi technologiami.

wiesiek

Oficjalny opis przedstawienia:

Głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed smokami i potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie. Na podstawie książki Sapkowskiego powstał komiks, nakręcono film, serial, stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Bilety na musical „Wiedźmin” możecie zakupić już od 107 zł na portalu ebilet.pl.