Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Blok Gier Komputerowych na Pyrkonie – znamy już ostateczny kształt!

Na stronie Pyrkonu już od jakiegoś czasu można zobaczyć program wystąpień w ramach Bloku Gier Komputerowych . Wiadomo, że pojawią się przedstawiciele takich firm jak 11Bit Studios, Artifex Mundi, Can’t Stop Games, CD Project, Reality Pump, TheFarm51 czy World-looM. Same wystąpienia to jednak nie wszystko! Ponieważ festiwal zbliża się wielkimi krokami organizatorzy ujawnili wszystkie główne atrakcje czekające na osoby odwiedzające trzecie piętro pawilonu 14B!
Oprócz wystąpień profesjonalistów z polskich firm, będzie można również:
– Wziąć udział w spotkaniu z twórcą takich produkcji jak City of Heroes czy End of Nations czyli z Shane L. Hensley’em w piątek o godzinie 19.00
– Kibicować najlepszym polskim drużynom biorącym udział w największym polskim turnieju League of Legends, z pulą nagród o wartości 5 tysięcy złotych!
– Spróbować swoich wokalnych sił w Karaoke organizowanym przez Glow US
– Pokazać swoje taneczne umiejętności w Dance Dance Revolution
– Przypomnieć sobie stare produkcje grając w gry prezentowane przez Retrogralnie
– Odświeżyć sobie Duke Nukem 3D oraz Warcraft dzięki grom i konkursom organizowanym przez Dawne Komputery i Gry

– Spędzić godziny grając w gry casual na sponsorowanym stoisku World-looM
– Zapoznać się firmami takimi jak Drago Entertainment, Reality Pump, Artifex Mundi, World-looM i ich produkcjami prezentowanymi na ogólnodostępnych stanowiskach!
– Dać się ponieść najnowszym grom na konsolę Xbox360 (w tym także przeznaczone na Kinnecta) na kilkunastu stanowiskach zorganizowanych przez Polish Xbox Community. W tym wziąć udział w premierowym graniu w Resident Evil: Raccoon City
– Przedpremierowo zagrać w Nightmares from the Deep: The Cursed Hearth na stanowisku z grami casual
– Przedpremierowo zagrać w Grimlands NextG polskie MMO w klimacie postapokaliptycznym na stanowisku Drago Entertainment
– Przedpremierowo zagrać w Kinnect Star Wars na stanowisku Legionu 501
To oczywiście nie wszystkie atrakcje. Organizatorzy poszczególnych stanowisk zapowiadają, że przygotowują dla graczy różne atrakcje czy gadżety. Dlatego warto odwiedzić w weekend teren Międzynarodowych Targów Poznańskich i wziąć udział w Festiwalu Fantastyki Pyrkon, a w szczególności w Bloku Gier Komputerowych.

 

{youtube width=”500″}7M_Do_waU5o{/youtube}