Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Chip uratowany!

Mamy dobre wieści dla czytelników: kultowy miesięcznik „Chip” jednak nie zniknie z rynku. Konstanty Młynarczyk wraz z grupą byłych pracowników Burda Media Polska wykupili prawa do marki i nadal będą wydawać magazyn.

Pracownicy, w tym Konstanty Młynarczyk pełniący dotychczas funkcję redaktora naczelnego, założyli spółkę L-Space i na mocy umowy licencyjnej z CHIP Holding nadal będą tworzyć serwis Chip.pl. Portal miał funkcjonować pod skrzydłami Burda Media Polska do lipca, jednak redakcja nie poddała się i postanowiła zawalczyć o magazyn.

W ten sposób do lipca, pod wodzą Konstantego Młynarczyka – naczelnego także nowej wersji, mają czas na dopracowanie nowej odsłony serwisu, by po upływie tych kilku miesięcy zaprezentować użytkownikom i czytelnikom zupełnie odmieniony, nowoczesny produkt. „Chip” będzie wydawany wyłącznie w wersji elektronicznej, jednak jest szansa, że w przyszłości powróci do kiosków.

Nową odsłonę „Chipa” wraz z Młynarczykiem poprowadzą także dotychczasowi pracownicy redakcji: Damian Kwiek (dział informacyjny), Piotr Sokołowski (oprawa graficzna), Monika Żuber-Mamakis (sekretarz redakcji), a także Jacek Tomczyk, Jacek Miśkiewicz, Sylwia Zimowska i tajemniczy współpracownik zespołu o pseudonimie Wintermute.

CHIP legenda trwa

Źródło: wirtualnemedia.pl