Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Co się stało na Śląskich Dniach Fantastyki?

Druga edycja Śląskich Dni Fantastyki odbyła się pod znakiem spokoju i relaksu w przedostatni weekend marca.

Wydarzenie, co nie powinno ulec wątpliwościom, zaliczało się raczej do mniejszych konwentów z kameralną, wyciszoną atmosferą, gdzie można było zobaczyć nowości wydawnicze w niemal wszystkich (medialnych) smakach, posłuchać i porozmawiać z ludźmi o podobnych upodobaniach, pogłębiać swoje zainteresowania czy po prostu odprężyć się w środowisku fantastów. Pozornie niewielka impreza pozwoliła cieszyć się odrobinę inną jakością, odetchnąć od – co prawda urokliwego – ścisku i tłoku wielkich konwentów, oraz we wręcz kuluarowym nastroju dowiedzieć się czegoś od twórców.

Jedyne, czego zasadniczo zabrakło, to klimatu tematu przewodniego (Strażnicy Pradawnych Żywiołów), który wprawdzie obecny był w niektórych salach prelekcyjnych, lecz jakoś niespecjalnie zapragnął się stamtąd wylać.

W poniższym zestawieniu prezentujemy garść zdjęć, które pozwolą wizualnie przybliżyć, jak mniej więcej wygląda tego typu impreza, co można na niej zobaczyć, kogo spotkać i, ewentualnie, podsunąć zastanowienie, czy następnym razem warto się tam wybrać.