Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Dariusz Domagalski – urodziny Autora!

14 października 1972 roku urodził się w Gdyni Dariusz Domagalski, pisarz, publicysta, twórca komiksów.  Wiking niemogący żyć bez morza i wiatru. Jak sam pisze o sobie – nad stan berserka przedkłada jednak buddyjski spokój.

Specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością, ale przede wszystkim wielki pasjonat historii, zafascynowany starożytnością i średniowieczem.

Pisał od dzieciństwa, jednak nie przypuszczał, że zadebiutuje jako scenarzysta komiksów o przygodach Jarla i jego hirdu nieokrzesanych wikingów. Pierwsze publikowane opowiadania to humoreski o dzielnych marynarzach polskiej floty wojennej z ORP “Dzik”,  drukowane w miesięczniku Science Fiction Fantasy i Horror (2006).

Z  zamiłowania do historii zrodził się cykl powieściowy opisującej wielką wojnę z zakonem krzyżackim 1409-1411, obejmujący następujące pozycje książkowe: Delikatne uderzenie pioruna, Aksamitny dotyk nocy, Gniewny pomruk burzy. Trylogię krzyżacką uzupełnia zbiór opowiadań I niechaj cisza wznieci wojnę. Jego kolejna książka to Cherem – kryminał, poruszający wątki mistyczne, którego akcja osadzona jest w Trójmieście.

W tym miesiącu ukazała się kolejna jego książka, Vlad Dracula, opowiadająca barwną historię tej niezwykłej postaci, opartą o fakty historyczne. Akcja powieści rozgrywa się w roku 1462, kiedy Imperium Osmańskie rośnie w siłę ilada dzień sto tysięcy tureckich żołnierzy zaleje chrześcijańskie ziemie,  zniewalając całe narody. Wydaje się, że nie ma już ratunku. Janos Lechoczky, kapitan elitarnej gwardii Czarnych Szeregów, podejmuje się tajnej misji zleconej przez króla Węgier. Wyrusza na Wołoszczyznę, na spotkanie człowieka na tyle silnego, odważnego i szalonego, żeby postawić się całej tureckiej potędze. Człowiekiem tym jest hospodar Wołoszczyzny Vlad Dracula…

Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o to, czy słynny Dracula w istocie był krwiożerczym psychopatą, jakim każą go nam widzieć legendy, czy może przeciwnie, był bohaterem gotowym zaryzykować wszystko w walce z najeźdźcą.

Autor jest stałym publicystą magazynu literackiego Science Fiction Fantasy i Horror, a jego felietony, recenzje i artykuły możecie bez trudu znaleźć na naszym portalu (a także na Hatak.pl.)

Darku, zespół Kawerny składa Ci najserdeczniejsze życzenia! Pisz nam długo!