Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Dead Island Walk w Zielonej Górze – Zostań honorowym dawcą krwi !

Mam przyjemność poinformować Państwa, że w tegoroczna edycja Zombie Walk odbędzie się pod patronatem Techlandu w klimatach gry Dead Island, przy współpracy z Klubem Miłośników Fantastyki Ad Astra oraz portalem Grodajnia.pl

 

Już 15.09. 2011 wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość przeobrażenia się w ZOMBIE – żywych umarłych szturmujących ostatni bastion oporu tych, którzy przeżyli wybuch tajemniczej epidemii.

 

Profesjonalnie przygotowana ekipa makijaży stów, bez żadnych opłat pomoże każdemu chętnemu stać się przerażającym potworem.

Podczas ubiegłorocznego Winobrania Zombie walk został świetnie przyjęty przez uczestników miejskiego święta i cieszył się wielkim zainteresowaniem mediów.

 

W tym roku połączymy ten widowiskowy event z promocją krwiodawstwa. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zorganizujemy zabezpieczone przez uzbrojone oddziały specjalne “Centrum badawcze”, w którym mieszkańcy będą mogli schronić się, jak i również dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi.

 

Po zakończeniu Zombie Walk’u zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w grze terenowej nawiązującej do klasyki filmów i gier o żywych trupach. Grupka ludzi ocalałych od plagi zombie próbuje uciec z zarażonego miasteczka. Ich ostatnią szansą jest naprawienie uszkodzonego samochodu: aby to zrobić muszą odnaleźć narzędzia i brakujące części. Byłoby to o wiele prostsze gdyby nie polująca na nich horda nieumarłych. Na szczęście w okolicy można znaleźć wiele przydatnych przedmiotów do walki z nimi!

 

W programie:

– Stoisko komputerowe firm grodajnia.pl i Techland, prezentujące nowość wydawniczą “Dead Island” – grę której bohaterowie próbują wydostać się z tropikalnego kurortu opanowanego przez zombie. Przy stoisku spotkać będzie można bohaterów gry oraz ich adwersarzy, obejrzeć grę na dużym ekranie a także spróbować swoich sił w walce z zombie. Dla uczestników Zombie Walk’u koszulki, gry i inne związane z nią gadżety.

 

– Placówka badawcza – punkt krwiodawstwa stylizowany na wojskowe laboratorium badawcze. Podczas trwania akcji będzie można oddać krew i uzyskać słodkie „Antidotum” na tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi w żywe trupy.

 

– Fantastyczna charakteryzacja – stanowisko, na którym każdy odważny będzie mógł przejść fantastyczną metamorfozę.

 

– Pochód Żywych Umarłych – wszyscy chętni do udziału w zabawie zostaną darmowo ucharakteryzowani przez profesjonalnie przygotowaną ekipę makijażystek, a następnie będą mieli okazję wziąć udział w drugim zielonogórskim Zombie Walk’u

 

– Gra terenowa typu “survival horror”.

Plan godzinowy akcji:

12:00 Start akcji – scena przy Filharmonii Zielonogórskiej

12:00 Pokazy Gry komputerowej “Dead Island”

15:00-16:00 Charakteryzacja

16:00 II Zielonogórski Zombiewalk

17:00 Zakończenie pochodu. Szturm na placówkę badawczą.

17:15 Gra terenowa – zbiórka na Parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej

18:00 Zakończenie akcji

 

Zapraszamy wszystkich chętnych !