Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Ennio Morricone z koncertem w Polsce!

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów, który ma na swoim koncie muzyke do ponad 500 filmów, wystąpi w Polsce! Już 6 lutego 2017 roku będziemy mieć okazję usłyszeć Ennio Morricone w Krakowie.

Kompozycje Ennio Morricone sprzedały się w ponad 70 mln egzemplarzy na całym świecie, a ponad 40 z nich zostało nagrodzonych w najbardziej prestiżowych konkursach. Jego dziełem jest muzyka do takich produkcji jak m.in. „Za garść dolarów”, „Dobry, zły i brzydki”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Coś”, „Dawno temu w Ameryce”, „Nietykalni”, „Nienawistna ósemka”. Na swoim koncie Morricone ma także współpracę z wieloma piosenkarzami, jak chociażby Paul Anka, Demis Roussos czy zespół Pet Shop Boys. W 2007 roku Morricone otrzymał Oskara za całokształt twórczości. Już w lutym polscy fani będą mieć możliwość wysłuchania na żywo przekroju z repertuaru kompozytora.

Ennio Morricone wystąpi w Tauron Kraków Arena w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej. Zaprezentuje widowni kompozycje, które podzielił według dwóch kryteriów: utwory najpopularniejsze, na które fani czekają najbardziej i usłyszenie ich na żywo sprawi im największą przyjemność. Kompozytor podczas koncertu przybliży również te mniej popularne utwory, które są dla niego najbardziej interesujące i pragnie podzielić się nimi z widownią.

Krakowski koncert jest częścią trasy Morricone zatytułowanej „60 Years of Music Word Tour”, a po więcej informacji zapraszamy na www.jvsgroup.pl

Bilety są do nabycia na www.eventim.pl