Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Falkon już za niecały miesiąc!

W dniach 4-6 listopada w Lublinie odbędzie się siedemnasta edycja Festiwalu Fantastyki Falkon. Organizatorzy udostępnili już wstępny program konwentu! Jakie atrakcje czekają na wielbicieli fantastyki?

W pierwszy weekend listopada na terenie Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 będzie mieć miejsce kolejna edycja Falkonu. Trzydniowa impreza rozpocznie się o 12:00 w piątek i potrwa do godz. 16:00 w niedzielę.

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” jest głównym organizatorem XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon 2016. Partnerami Falkonu 2016 są: Targi Lublin S.A., Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie.

Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Agnieszka Hałas, Marcin Przybyłek, Jakub Dębski, Jakub Syty, Anna Lange, Marcin Podlewski, Krzysztof Piskorski oraz Katarzyna Czajka – Zwierz popkulturalny. Oprócz spotkań autorskich na uczestników czekają także inne stałe punkty imprezy, takie jak: panele dyskusyjne, prelekcje popularnonaukowe, pokazy, warsztaty, koncerty, projekcje filmów i mnóstwo konkursów, w tym niecierpliwie wyczekiwany przez konwentowiczów turniej KOSplay i czwarta edycja Larpów Najwyższych Lotów. W tym roku gry terenowe odbywać się będą w szpiegowskich klimatach pod hasłem „Najlepsze kasztany są na placu Pigalle! – czyli spiski, tajne stowarzyszenia i agenci wywiadu”. Nie zabraknie również Gamesroomu, gdzie uczestnicy będą mogli pogrążyć się w świecie gier planszowych, karciankach, grach komputerowych i konsolowych.

Tradycyjnie podczas Falkonu obecni będą także wystawcy, którzy zapewnią uczestnikom mnogość gadżetów, biżuterii, książek, komiksów, gier i wszelkiego dobra, które uszczęśliwi każdego wielbiciela fantastyki.

Wstępny program XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon 2016 znajdziecie pod tym adresem.

Bilety na Falkon są już dostępne w przedsprzedaży w niższej cenie: trzydniowa wejściówka to koszt 45 zł (w dniu otwarcia 50zł). Organizatorzy przewidzieli również bilety ulgowe (3-dniowy karnet za 30zł), bilety rodzinne oraz zniżki dla krwiodawców. Szczegóły znajdziecie na stronie konwentu: falkon.co

Organizatorzy zarezerwowali również miejsce na bezpłatne noclegi dla uczestników Falkonu, które wzorem lat ubiegłych znajdować się będą na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 w Lublinie.

Zapraszamy Was po szczegółowe informacje na stronę główną wydarzenia oraz Facebook Falkonu.

falkon foto 1

 

falkon foto 2

 

falkon foto 3

 

falkon foto 5

 

falkon foto 7

Źródło: falkon.co