Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Gala nagrody NAUTILUS na Coperniconie 2011!

Z wielką radością i prawdziwą dumą chcemy ogłosić, że na Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon 2011 odbędzie się gala wręczenia nagrody Nautilus! Oto garść informacji o tegorocznej edycji tej nagrody.

Nautilus powraca! Tegoroczna edycja Nautilusa to plebiscyt na najlepszą powieść i opowiadanie, opublikowane w 2010 roku, rusza już 1 lipca. Gala wręczenia nagrody odbędzie się zaś na Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon 2011, w dniach 14-16 października w Toruniu. Głosy na nominowane powieści i opowiadania można oddawać od 1 lipca do 30 września za pomocą strony internetowej http://www.science-fiction.com.pl/nautilus. W tym roku na liście znajduje się 266 opowiadań oraz 71 powieści, jednak jest to lista otwarta i można zgłaszać kolejne tytuły.

Każdy z biorących udział w głosowaniu podaje od jednego do trzech kodów głosów, w kolejności od pierwszego do trzeciego miejsca, bez możliwości wybrania opcji „bez nagrody”. W rozwinięciu informacji regulamin plebiscytu. Zwycięzcy obydwu kategorii zostaną nagrodzeni statuetką Nautilusa. Wręczenie statuetek nastąpi na Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon 2011!

W zeszłorocznej edycji Plebiscytu oddano ważnych głosów 1621, w tym na opowiadania 605, a na powieści 1016. Zwycięzcą w kategorii Powieść został Jarosław Grzędowicz za Pana Lodowego Ogrodu t.3, zaś w kategorii Opowiadanie Roku – Andrzej Pilipiuk za opowiadanie Rzeźnik drzew ze zbioru pod tym samym tytułem. Od Waszych głosów zależy kto zwycięży w tym roku 🙂

Regulamin Nautilusa 2011: http://www.science-fiction.com.pl/www/index.php?option=com_content&task=view&id=779&Itemid=59