Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Hekser, czyli Wiedźmin po ślůnsku

„Wiedźmin” od Netfliksa wzbudza wielkie zainteresowanie, a każda nowa informacja spotyka się zwykle z licznymi komentarzami i nierzadko budzi skrajne uczucia. Nic dziwnego, że wiele osób stara się wykorzystać ten boom (ten wpis także), komentując, udostępniając i tworząc pochodne dzieła.

Wśród przeróbek i wzbogaceń znaleźć można wiele interesujących zjawisk – jak próba podłożenia śląskiego dialektu pod udostępniony niedawno zwiastun, który można zobaczyć poniżej. Odpowiedzialnym za jego stworzenie jest Niklaus Pieron, twórca z YouTube’a, którego materiały często tworzone są właśnie w jego regionalnej gwarze.

Opis Netfliksa:

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Showrunnerką „Wiedźmina” jest Lauren S. Hissrich, a w serialu zobaczymy m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt), Freyę Allan (Ciri), Anyę Chalotrę (Yennefer), Jodhi May (Calanthe), Millie Brady (Renfri), Larsa Mikkelsena (Stregobor), MyAnnę Buring (Tissaia), Annę Shaffer (Triss), Adama Levy’ego (Myszowór) czy Mimi Ndiveni (Fringilla).

Oficjalnie odcinki będą miały premierą na gali 16 grudnia w Londynie, zaś 20 grudnia mają pojawić się na platformie Netflix.

Wiedźmin


Źródło: Niklaus Pieron/YouTube