Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Horrorowe Maratony Filmowe na Kapitularzu

Kapitularz to Łódzki Festiwal Fantastyki organizowany przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. To także, doceniane już niejednokrotnie, wydarzenie kulturalne nominowane przez mieszkańców miasta do łódzkiego konkursu „Plastry Kultury” jako wydarzenie literackie roku. W aktualnej formie odbywa się od 2012 roku. Co roku jednoczy coraz więcej osób powiązanych z fandomem z całego kraju.

Na festiwalu miejsce dla siebie znajdą zarówno fani fantastyki i gier fabularnych, jak i komiksu czy kultury japońskiej. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku odbędzie się kilkaset godzin programu: konkursów, paneli, sesji RPG, LARPów i spotkań z twórcami podzielonych na kilkanaście nitek tematycznych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. Michała Gołkowskiego, Krzysztofa Haladyna, Ilonę „Kobietę-Ślimak” Myszkowską. Znajdzie się tu wszystko – od popkultury po naukę, od epic fantasy aż po hard science fiction z dodatkiem grozy.

Motyw przewodni Kapitularza od lat niezmiennie łączy się z urban fantasy i horrorem. W tym roku jest nim Universal Monsters. Na festiwalu zaroi się więc od najbardziej klasycznych z klasycznych potworów!

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 1-3 września. Nieważne, czy to dla Ciebie ostatni weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego, początek ostatniego miesiąca wakacji albo Wielkiego Wrześniowego Boju o Zaliczenie – jest takie miejsce, gdzie choć na chwilę będzie można oderwać się od jesiennej rzeczywistości!

Na tegorocznym Kapitularzu odbywać się będą Horrorowe Maratony Filmowe – wysokiej jakości projekcje z profesjonalnym udźwiękowieniem.

W piątkowy wieczór w pierwszej możecie przeżyć przerażające podróże w ramach maratonu „The train and the dead”, na który składać się będą filmy „Zombie Express”, „The Phantom Express”, „Horror Express” i „Night of the Living Dead”.
Jednocześnie w drugiej sali odbywać się będą projekcje dla miłośników wczesnego kina grozy – „Something classic this way comes”, czyli obrazy „Gabinet Doktora Caligari”, „The Golem”, „Nosferatu: A Symphony of Horror” i „The Phantom of the Opera”.
Sobotnia noc to również dwa maratony horrorów. Pierwszy z nich o nieco lżejszym charakterze – „Half joke, half alive”, złożony z filmów „Co robimy w ukryciu”, „The Little Shop of Horrors”, “The Wasp Woman” i „A Bucket of Blood”.
Drugi z nich przedstawi początki filmowej kariery późniejszych żywych trupów – „What’s in your head?”, w ramach którego zaprezentujemy filmy „The White Zombie”, „Revolt of the Zombies”, „King of the Zombies” i „Voodoo Man”.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/258744474584857/

Źródło: informacja prasowa