Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

IItv.info zamknięte. Policja aresztowała osoby prowadzące nielegalne serwisy z filmami online

Użytkowników sieci na pewno zdziwiła czarna plansza z napisem „The End” na stronie głównej iitv.info. Okazuje się, że ma to związek z akcją policji wymierzoną przeciwko nielegalnemu udostępnianiu filmów i seriali w Internecie.

Policja zatrzymała cztery osoby związane z nielegalnie działającymi portalami. Prócz naruszenia praw autorskich podejrzani zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy. Straty związane z udostępnianiem filmów i seriali właściciele praw oszacowali na 60 milionów złotych. W domach zatrzymanych zabezpieczono już 40 komputerów i dysków oraz 10 laptopów i wstępnie wiadomo, że znajdują się na nich materiały potwierdzające nielegalną działalność zatrzymanych.
Za osobę kierującą szajką uznaje się Jarosława K., 49-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego. To on założył takie serwisy jak iitv.info, zalukaj.to, scs.pl i ekino.tv. Każdy z tych serwisów przestał dzisiaj działać.

W tym momencie warto sobie przypomnieć ubiegłoroczną sprawę zamknięcia serwisu Kinomaniak.tv. Portal był jednym z najpopularniejszych wśród tych oferujących nielegalny dostęp do filmów i seriali. Po jego zniknięciu pojawiło się mnóstwo bliźniaczo podobnych stron i można oczekiwać, że w tym wypadku będzie tak samo.