Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Inne Sfery – Festiwal Fantastyki i Sztuki


Koniec września przyniesie czwartą edycję Festiwalu Inne Sfery, obejmującego trzy dni atrakcji o tematyce kulturalno – fantastycznej. W kolejnych latach impreza cieszyła się rosnącym zainteresowaniem; w 2010 roku skupiła niemal 600 uczestników. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania, proponują więc program szeroki i dotykający różnych dziedzin kultury, w tym – fantastyki.

Dla uczestników zaplanowano wiele bloków tematycznych, m. in. blok literacki (goście to Jacek Komuda, Rafał Orkan, Marek Huberath, Milena Wójtowicz, Piotr Rogoża i inni), blok LARPowy, blok naukowo – eksperymentalny, blok artystyczny (związany głównie z literaturą i teatrem), gry planszowe, blok komiksowy oraz coś dla fanów starych gier: RetroGralnię, w ramach której będzie można pograć w nieśmiertelne klasyki na oryginalnym sprzęcie. 

Jak co roku w programie znalazły się gry fabularne (również terenowe), prelekcje oraz spotkania z wydawcami. Oprócz tego w programie znajdą się wystawy, pokazy i koncerty. Bloki zawierają część warsztatową, podczas których uczestnicy będą mogli nauczyć się m.in. tworzenia scenariuszy, odgrywania postaci, profesjonalnego pisania, podstaw tańca czy sztuk walki.

Festiwal Inne Sfery odbędzie się w dniach 23-25 września 2011 we Wrocławiu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę imprezy: is.wielosfer.pl

inne-sfery-festiwal-2011