Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Inne światy – zapraszamy na wernisaż prac Jakuba Różalskiego

SQN zaplanowało na 23 maja premierę antologii „Inne światy” – publikacji zainspirowanej pracami wybitnego polskiego malarza i artysty koncepcyjnego, Jakuba Różalskiego. Spieszymy Was poinformować, że wydawnictwo wspólnie z Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka w Wiśle zaplanowało również wernisaż stałej wystawy prac artysty!

Dzień po premierze zbioru opowiadań „Inne światy”, czyli 24 maja w Wiśle odbędzie się uroczyste otwarcie stałej wystawy prac Jakuba Różalskiego w Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka w Wiśle. Tak o wydarzeniu piszą jego organizatorzy:

Zapraszamy na wernisaż pierwszej w Polsce i drugiej na świecie stałej wystawy prac Jakuba Różalskiego! W dniu otwarcia wystawy będzie również wyjątkowa okazja, aby osobiście poznać artystę i poznać inspiracje, które towarzyszą jego twórczości.

Ponad dwadzieścia prac Jakuba Różalskiego od 24 maja br. będziemy mogli zobaczyć w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle, w ramach wystawy „Inne światy”. Będzie to pierwsza w Polsce i druga na świecie stała wystawa prac tego artysty.

Jak przyznaje sam artysta – Ochorowiczówka to wyjątkowe miejsce z niezwykłą historią i nie wyobrażam sobie lepszego „domu” dla ekspozycji moich prac.

Szczegółowe informacje na temat wystawy znajdziecie na Facebook wydarzenia. Zapraszamy również na stronę główną muzeum: ochorowiczowka.pl

Jakub Różalski jest również autorem gry planszowej „Scythe” („Kosa”), którą stworzył wspólnie z Jameyem Stegmairem. Zebrali oni fundusze na wydanie gry przy pomocy platformy Kickstarter. Ich projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Internautów, więc możemy się spodziewać, że „Scythe” trafi do sprzedaży już w tym roku. O planszówce pisaliśmy wcześniej tutaj.

Oficjalny opis zbioru „Inne światy”:

Malarz, artysta koncepcyjny i ilustrator. Zawodowo na rynku od 2002 roku. Jakub Różalski swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał na papierze i płótnie, nad długo przed odkryciem grafiki komputerowej. Jakub w swojej twórczości stara się łączyć klasyczne motywy i malarskość z nowoczesnym wzornictwem i ciekawymi, oryginalnymi koncepcjami. Największą inspiracją jest dla Jakuba malarstwo przełomu XIX początku XX wieku, historii oraz codzienne życie. „Antologia” to wybrane dzieła Różalskiego, do których czołowi polscy pisarze stworzyli niezwykłe opowiadania. Wśród nich znajdują się m.in. Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski, Jakub Małecki, Jakub Żulczyk, Sylwia Chutnik, Anna Kańtoch, Robert J. Schmidt, Aneta Jadowska, Remigiusz Mróz.

Premiera już 23 maja 2018 r.

inne swiaty cover