Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Jedno miejsce, różne światy – co szykuje Confiction?

Confiction ma zamiar postawić na aktywność i zaangażowanie, dlatego na festiwalu nie zabraknie popkultury w różnych smakach i formach, a sama impreza ma oferować różnorodność, ale i to, co uczestnicy w konwentach kochają.  

Czym w ogóle jest Confiction? Jakoś wcześniej nigdzie nie udało Wam się usłyszeć o imprezie? Ani nie widzieliście eventu na konwentowych mapach? Nic dziwnego, bowiem to dopiero pierwsza edycja, choć jak na debiut zapowiada się bardzo obiecująco. Confiction to bowiem trzydniowy festiwal poświęcony popkulturze (z pewnym naciskiem na fantastykę), a więc nie zabraknie książek, komiksów, filmów, historii, muzyki, nauki czy gier (z prądem i bez).

Impreza będzie miała miejsce na terenie Kraków Expo w dniach 16-18 sierpnia 2019 roku. Bilety można zakupić natomiast na stronie https://tobilet.pl/events/confiction-2019/

Na razie wiadomo, że w programie i na terenie festiwalu znajdą się Games Room (współorganizowany przez ekipę Gralicji), literackie oraz komiksowe spotkania i panele (m.in. z Magdaleną Witkiewicz, Michałem Śledzińskim, Wojciechem Chmielarzem, Aleksandrą Zielińską czy Pawłem Majką), Sleep Room (za dodatkową, drobną opłatą), wystawa modeli z Gwiezdnych Wojen, kolekcja papierowych modeli, warsztaty robienia wróżek czy cosplay, a to dopiero początek atrakcji.


Źródło: confiction.pl