Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Jeszcze tylko dwa tygodnie do Falkonu!

Zapraszamy na zlot Herosów Falkonu, czyli XVII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon. Jak co roku w Lublinie organizowane jest 3 dniowe święto fantastyki, na którym świetnie bawić się będzie każdy, kto lubi wprawić swoją wyobraźnię na najwyższe obroty. Kto z Was nie marzył nigdy o zostaniu superbohaterem? Na Falkonie wszystko jest możliwe, bo przecież każdy na swój sposób jest Herosem!

Widzimy się w listopadowy weekend, 4-6 listopada 2016 roku na ogromnych halach Targów Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11, Lublin). Jedną z nich organizatorzy wypełnią ponad setką wystawców oferujących książki, koszulki, gry i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych. Druga hala stanie się gigantycznym GamesRoomem z ponad 300 tytułami czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze. Zupełną nowością będzie Namiot Widowisk, dostawiony specjalnie na Falkon – tam umieszczona zostanie scena, która będzie miejscem największych atrakcji, takich jak koncerty, pokazy mody czy konkurs KOSplay.

Jak można dobrze spędzić czas na Falkonie? Organizatorzy przygotowują dla Was ponad 600 punktów programu, prelekcji, konkursów, pokazów (np. fireshow, wyścigi dronów) – przeglądając tabelę wypełnioną takimi różnościami, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Oprócz tego możecie zobaczyć na żywo swoich ulubionych pisarzy, grafików, artystów czy youtuberów. Na Falkon zapraszamy także całe rodziny, którym oferujemy tańsze bilety i specjalny program dla małych i dużych.

Oprócz tego do Waszej dyspozycji oddana zostanie szkoła programowa (Szkoła Podstawowa nr 20, naprzeciwko Targów), w której będą stały istne portale do innych światów: tam non stop będą trwać sesje gier RPG i LARPy. Organizatorzy oferują też bezpłatne noclegi dla każdego uczestnika w Szkole Podstawowej nr 31, ul. Lotnicza 1.

W tajniki naszego festiwalu wprowadzi Was piątka niezwykłych bohaterów, opiekujących się literaturą, grami, mangą i anime, filmami i serialami oraz cosplayem – o Superherosach i innych szczegółach dowiecie się na www.falkon.co oraz www.facebook.pl/festiwal.falkon.

Program festiwalu znajduje się na stronie www.falkon.co/download/tabela-programowa.pdf.

Do zobaczenia w listopadzie!

Źródło: informacja prasowa