Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Larpuj na północy!

SPOT 2016 to już siódma edycja konwentu SPOT-kanie z larpami. Ten niewielki konwent jest dedykowany larpom oraz innym grom fabularnym. W tym roku będzie trwać on jeden dzień dłużej niż zazwyczaj, czyli cztery dni. Tegoroczny SPOT odbędzie się w terminie 29 kwietnia – 2 maja na terenie szkoły podstawowej w Baninie (tuż koło Gdańska). Koszt konwentu to jedyne 80 zł za 4 dni z noclegiem.

Głównym rdzeniem SPOTa jest program, który zawsze jest bogaty i różnorodny. W tym roku będzie on trwać w sumie 90 godzin (przez 4 dni) i zostanie podzielony na biegnące dwa równolegle bloki programowe. Na dzień dzisiejszy zostało już zgłoszonych ponad 17 punktów programu, w tym 12 larpów. Zgłaszanie punktów programu trwa do dnia 1 kwietnia 2016 roku. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć pod tym adresem.

W ramach czterodniowej imprezy Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w całej gamie larpów, terenówek, turniejów i sesji RPG oraz zagrać w kilkadziesiąt dostępnych na miejscu gier planszowych.

Osoby, które nigdy nie brały udziału w podobnym wydarzeniu nie mają się czego obawiać. Specjalnie przygotowane artykuły dostępne na stronie konwentu, przyjazna i chilloutowa atmosfera oraz możliwość pożyczenia strojów i rekwizytów na miejscu zagwarantują Wam szybki oraz bezproblemowy początek przygody z grami fabularnymi.

Jak co roku zostanie rozegrany konkurs Czary – w tym roku już po raz piąty. Czary 2016 zostały zmienione w stosunku do poprzednich lat (m. in. mniejsza skala ocen) i zostaną przyznane w kategoriach: najlepszy larp i najlepszy strój. Dodatkowo zostanie przyznana nagroda publiczności za najlepszy strój. Za wybór najlepszego stroju odpowiada Pracownia Gedeona. Więcej na temat konkursu Czary 2016 znajdziecie pod tym adresem.

czary

Wszystkie informacje dotyczące imprezy znajdziecie na stronie głównej oraz na grupie facebookowej. Poniżej kilka zdjęć z ubiegłych edycji SPOTa.

3

 

6

 

7

Serdecznie zapraszamy na larpową majówkę – na SPOTa 2016!

spot2016 plakat

Źródło: informacja prasowa