Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Marta Kisiel z nagrodą im. Ferdynanda Wspaniałego

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci za rok 2018 trafiła w ręce Marty Kisiel, niezwykle popularnej autorki powieści urban fantasy, która w minionym roku pokusiła się na utwór skierowany głównie do młodszych czytelników.

Na trwającym od 11 do 16 czerwca Festiwalu Literatury dla dzieci odbyła się Gala im. Ferdynanda Wspaniałego, po której rozpoczął się koncert Jerza Igora, ale to podczas uroczystości ujawniono, że to „Małe Licho i tajemnica Niebożątka” została wyróżniona przez jury, a nagroda trafiła do Marty Kisiel oraz Pauliny Wyrt, autorki ilustracji.

Festiwal odbył się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Małe Licho i tajemnica Niebożątka

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża… a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie.

Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec?

„Małe Licho i tajemnica Niebożątka” to trochę zabawna, a trochę straszna historia o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, lecz najważniejsze jest zawsze bycie sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają.


Źródło: fldd.pl