Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Z Polski

Martin Gooch na Pyrkonie

Organizatorzy Pyrkonu zapowiedzieli kolejnego gościa tegorocznej edycji imprezy. Blok Filmowy ma uświetnić Martin Gooch, który pracował przy produkcji „Harry’ego Pottera” czy „Sędzia Dredd”.

Praca nad tytułami takimi jak „Harry Potter”, „Sędzia Dredd” i „Muppety” nauczyła go, jak należy kręcić filmy. Od dwudziestu lat pracował jako asystent operatora, operator kamery i reżyser obrazu przy niezliczonych filmach i produkcjach telewizyjnych, między innymi przy „Big Brotherze” i „Wojnach Robotów”. Na swoim koncie ma ponad 1000 dni zdjęciowych.

Jego debiut filmowy, „DEATH” (znany również pod tytułem „After Death”), był wyświetlany podczas gali nagród BAFTA, festiwalu Raindance i wielu innych. Kolejny jego film, komedia science fiction „Search for Simon”, znalazł się na liście 10 najlepszych brytyjskich komedii 2013 roku według London Film Review. Oba tytuły zdobyły nagrody bądź nominacje w piętnastu różnych konkursach, w tym trzy wyróżnienia za reżyserię i sześć za film, a także nagrodę dla najlepszego reżysera na Festiwalu Filmowym im. Brama Stokera, nagrodę Festiwalu Raindance i nagrody na festiwalach filmów science fiction w Monako i Bostonie.

Jego kolejnym filmem był „The Gatehouse”, nakręcony w klimacie horroru fantasy, natomiast najnowszą produkcją jego autorstwa jest „Black Flowers” osadzony w świecie zrujnowanym przez nuklearną apokalipsę.